Ochrání vás fotovoltaika před blackoutem?

Máte rozkoukaný film, v ledničce se chladí váš oblíbený nápoj a pohodovou atmosféru dokresluje stylové osvětlení vašeho akvária. Jenže najednou je po idylce. Obraz zmizí v tom nejlepším a zastaví se také všechny ostatní elektrické přístroje. Vypadl proud.

Ať už jde jen o krátkodobý výpadek nebo vás čeká blackout v plné parádě, máme pro vás dvě zprávy. Ta špatná je, že bez elektřiny vás v dnešní době nečeká moc příjemných chvil. Dobrou zprávou ovšem je, že nemusíte sedět potmě, vytírat louže pod mrazákem a strachovat se o rybičky. Vhodně navržený fotovoltaický systém totiž zajistí elektřinu pro zásadní spotřebiče i během toho nejčernějšího blackoutu.

|
Fotovoltaika
4min. čtení

Obsah

Jak si pomocí fotovoltaiky zajistit elektřinu při blackoutu

Do svého domu si můžete vybrat různé fotovoltaické systémy. Pokud ale chcete využívat klíčové elektrické přístroje i při blackoutu, jednoznačně nejlepším řešením je fotovoltaická elektrárna s baterií. Počítejte ovšem s tím, že je nezbytné udělat potřebné přípravy na back up linku a následně její zapojení. Jak to u fotovoltaiky s baterií funguje?

V běžném režimu vám fotovoltaika (FVE) nejprve zajistí elektřinu pro chod vybraných elektrospotřebičů. Pokud FVE aktuálně vyrábí více elektřiny, než váš dům právě potřebuje, nadbytečná energie se ukládá do velkokapacitní baterie. Z ní pak čerpáte elektřinu po západu slunce – tedy v době, kdy solární panely už žádnou energii nevyrábějí.

Co se stane při blackoutu

Jestliže vypadne proud, fotovoltaická elektrárna s baterií se promění v záložní zdroj elektrické energie. Během letního dne dokáže vyrobit dostatek elektřiny přímo ze slunečního záření. V noci pak čerpáte elektřinu, kterou vám fotovoltaika průběžně ukládala do baterie.

Pokud máte fotovoltaiku dobře navrženou, dokáže vám solární elektrárna vyrobit a naakumulovat dostatek elektřiny pro chod nezbytných spotřebičů. Díky tomu se vyhnete pobytu ve tmě a dalším nepříjemnostem typu zkažení jídla v ledničce, louže pod mrazákem či strachu o rybičky v akváriu.

Co vše zvládne fotovoltaika napájet při výpadku proudu

Při výpadku elektrického proudu přejde váš fotovoltaický systém do back up režimu. To znamená, že sice nezůstanete zcela bez elektřiny, ale fungovat budou jen spotřebiče a zásuvky napojené na back up linku. Co vše na ni připojíte, to záleží na vás a také na velikosti vaší baterie a střídače.

Rozumnější proto je připojit na back up linku jen klíčové spotřebiče. Patří mezi ně například osvětlení, domovní zabezpečení, internet, lednička a třeba i televize. Díky ní neztratíte informace o tom, jak rychle se daří odstraňovat příčiny blackoutu. Podle nejnovějších zpráv pak snadno vyhodnotíte, jestli do backupových zásuvek připojíte další spotřebiče, nebo bude lepší zůstat i nadále v úspornějším režimu, abyste mohli svítit i další den.

Aktuální výkon FVE, kapacitu baterie a její průběžné dobíjení můžete i při blackoutu pohodlně sledovat přes mobilní aplikaci.

Plánované odstávky dodávek elektřiny se vás už netýkají

Fotovoltaika vás ochrání nejen před nečekaným výpadkem elektrického proudu, ale elektřinu vám zajistí také při plánovaných odstávkách. K těm dochází například během stavebních prací nebo při údržbě distribuční sítě. Bez elektrické energie se tak dříve či později ocitne každý, kdo nemá nějaký záložní zdroj.

Tím může za určitých okolností být samozřejmě i elektrocentrála. Ale ta bývá dosti hlučná, při provozu produkuje páchnoucí kouř a její provoz není zrovna ekologický ani ekonomický. Fotovoltaická elektrárna s baterií  má oproti elektrocentrále podstatně větší využití. Kromě toho, že funguje jako záložní zdroj pro případ blackoutu, vám šetří peníze za elektřinu po celý rok. Na její pořízení navíc (na rozdíl od nákupu elektrocentrály) získáte štědrou dotaci až ve výši 200 000 Kč.

Přáli byste si i vy ekonomický a ekologický záložní zdroj, ale nevíte, jak velkou fotovoltaiku k tomu potřebujete? Stačí vyplnit kratičký formulář a my vám zdarma pošleme nezávaznou nabídku. Zohledníme v ní všechna specifika vaší nemovitosti a pečlivě propočítáme velikost baterie a střídače, které vám zajistí dostatek elektřiny i při blackoutu.

Proč Schlieger?

Jsme zkušení, na trhu jsme od roku 2010

5 100+

Tepelných čerpadel

11 900+

Fotovoltaických elektráren

1 000+

Fototermických systémů

Vyvíjíme a dodáváme zařízení nejvyšší kvality, vybavené pokročilými funkcemi.

Investujeme do vývoje vlastních produktů a řízení pomocí umělé inteligence.

Jsme členové těchto asociací

Carousel - Dotace
Fotovoltaika s garancí dotace

Fotovoltaika s garancí dotace

fotovoltaika blackout,fve blackout,výpadek elektrické sítě fve
Výkonné a spolehlivé systémy, které vytáhnou ze slunce maximum. Konzultace zdarma. Velkorysé záruky.
fotovoltaika blackout,fve blackout,výpadek elektrické sítě fve
fotovoltaika blackout,fve blackout,výpadek elektrické sítě fve

Vyřešte energie jednou provždy!

Nechte si zdarma vypracovat návrh fotovoltaiky nebo tepelka přesně na míru vaší spotřebě.

  Připravíme vám individuální nabídku

  Ozveme se vám do 24 hodin

  Jsme jednička na trhu v počtu realizací

  Mapa+dodavka 1
  Přes 18 500 instalací v zemích EU

  Fotovoltaickou elektrárnu vám postavíme v nížině i na horách.

  PO – PÁ 8 – 16 hod

  Fotovoltaika
  do 30 dnů nebo zdarma!

  chevron_right

  Dotace až 195 000 Kč

  chevron_right

  Úspora až 60 % el. energie

  chevron_right

  Patentované bezrámové panely

  Sledujte nás