1. >
 2. Nejčtenější
 3. >
 4. Fotovoltaická elektrárna s baterií,...

Fotovoltaická elektrárna s baterií, nebo s akumulací do vody?

Před pár lety dávali Češi přednost fotovoltaice s akumulací do ohřevu vody. V neprospěch fotovoltaického systému s baterií tehdy hovořila vyšší pořizovací cena baterie a taky její menší životnost. Dnes už je vše jinak. Technologický vývoj zásadně prodloužil životnost baterií a snížil jejich pořizovací cenu. Díky tomu se karty zcela obrátily a 70 % našich zákazníků si nechává postavit fotovoltaickou elektrárnu s baterií. Jaké výhody tento systém přináší?

||
4min. čtení

Obsah

Fotovoltaiku s baterií využijete i večer nebo při výpadku proudu

Pokud máte fotovoltaický systém s baterií a vaše elektrárna vyrábí víc elektřiny, než aktuálně potřebujete, můžete opravdu jásat. Přebytečná elektřina se totiž průběžně ukládá do baterie. To je pro vás obrovská výhoda, protože právě z baterie čerpáte elektrickou energii v době, kdy vaše soláry žádnou elektřinu nevyrábějí – třeba večer.

Fotovoltaická elektrárna s baterií má ale také další výhody:

 • Poslouží jako záložní zdroj při blackoutu.
  Pokud ve vaší lokalitě dojde k výpadku elektrického proudu, můžete dál svítit, dívat se na televizi a používat další elektrospotřebiče. Elektřinu jim totiž během blackoutu dodává vaše baterie. Ta funguje jako záložní zdroj jak v případě plánovaných odstávek distribuční sítě, tak i při výpadcích, které způsobí řádění přírodních živlů (bouřka, mráz…). K tomu si potřebujete zařídit back up linku a připojit k ní požadované elektrické spotřebiče.
 • Získáte vyšší dotaci.
  Na fotovoltaický systém s baterií dostanete dotaci až 200 000 Kč. Stačí si pořídit fotovoltaickou elektrárnu s výkonem alespoň 2 kWh a bateriovým úložištěm. Pokud se rozhodnete pro variantu s akumulací do vody, stát vám na ni přispěje maximálně 120 000 Kč. Dotaci vyřídíme za vás.

Fotovoltaika s akumulací do vody je cenově dostupnější, ale večer vám elektřinu nedodá

Fotovoltaická elektrárna bez baterie vás bude stát méně, ale také na ni dostanete menší dotaci a celkově vám ušetří míň peněz než varianta s baterií. Jak je to možné?

Představte si, že je krásná letní neděle. Co děláte? Nejspíš jste někde na výletě. Slunce prahne, takže vaše fotovoltaická elektrárna běží na plný výkon. Jenže vy nejste doma, a tím pádem solární elektřinu využije jen pár trvale běžících spotřebičů typu lednička. Zbytek energie získané ze slunce poslouží na ohřev užitkové, popřípadě topné vody. Ale i potom má vaše elektrárna spoustu přebytků. Jenže je už nemá kam ukládat, a tak je pouští do sítě vašeho distributora.

Z výletu se vrátíte večer. Ať už si pak zapnete televizi, sporák, rychlovarnou konvici či cokoliv jiného, elektřinu pro tyto spotřebiče čerpáte ze sítě a musíte za ni tedy zaplatit svému dodavateli.

Pokud chcete dlouhodobě šetřit víc peněz za elektřinu, vyplatí se vám investovat do fotovoltaické elektrárny s baterií.

Fotovoltaika s garancí dotace

Výkonné a spolehlivé systémy, které vytáhnou ze slunce maximum. Konzultace zdarma. Velkorysé záruky.

Vyřešte energie jednou provždy!

Nechte si zdarma vypracovat návrh fotovoltaiky nebo tepelka přesně na míru vaší spotřebě.

  Připravíme vám individuální nabídku

  Ozveme se vám do 24 hodin

  Jsme jednička na trhu v počtu realizací

  Mapa+dodavka 1

  Přes 16 000 instalací v zemích EU

  Fotovoltaickou elektrárnu vám postavíme v nížině i na horách.