O výstavě
Výstava obsahuje na třicet velkoformátových zvětšenin a další objekty, tvořící příběh. Otevřena byla 27. 4. 2024 a zažít ji můžete až do Silvestra tohoto roku v objektu opuštěného kravína v obci Runářov.
Zde najdete na reportáž na výstavu v Runářově. Vysílána byla 9. 7. v Událostech v regionech a taky celostátně na ČT24. V plánu ji mají odvysílat také Události v kultuře
O autorovi
Michal Kalhous je uznávaný fotograf, který na sebe jako představitel české výtvarné fotografie výrazně upozornil už v 90. letech. Jeho přístup by se dal charakterizovat jako vzpoura proti zavedeným konvencím, výraz umělecké svobody a v přeneseném slova smyslu totální punk. Velkoformátové fotografie vytvořené klasickou černobílou analogovou cestou dávají vyniknout lyrické jemnosti kresby.
Fotografie často zobrazují předměty a scény všedního života originálním pohledem autora, který na ně pohlíží jakoby z jiné dimenze. Krása je zkrátka v očích toho, kdo se dívá. Michal Kalhous interpretaci svých fotografií nechává zcela svobodně na pozorovateli. Můžete si tak do nich dosadit svůj vlastní příběh.
Výtvarné umění a Schlieger
Co nás s výstavou spojuje? Průvodcem je umělá inteligence, která řídí celý provoz v režimu 24/7. Expozici si tak můžete přijet prohlédnout kdykoli. Schlieger vyvíjí svoji vlastní umělou inteligenci určenou pro řízení provozu systémů domácích elektráren a tepelných čerpadel, primárně sloužících k vytápění a ohřevu užitkové vody.
Mohlo by Vás také zajímat: